Yeni evlenecek çiftlere ev dekorasyon önerileri

Yeni evlenecek çiftlere ev dekorasyon önerileri


Sponsorlu Bağlantılar

Yeni evlenecek çiftlerin hazırlıkları arasında ev dekorasyonu önemli bir yer tutuyor. Çiftler beraber yaşadıkları ilk evin mükemmel olmasını istiyor. Bu nedenle dekorasyona ayrı bir özen gösteriliyor. Ancak şu bir gerçek ki, çoğumuzun vakti kısıtlı. İşte tüm bunları göz önüne alarak, sizler için bir liste hazırladık:

  • Öncelikle tarzınızın ne olduğuna ve hangi tarz mobilyalardan hoşlandığınıza karar vermelisiniz.
  • Evinizin odalarının ölçüsünü almak ürün seçimlerinde işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Her şeyden önce bir ihtiyaç listesi hazırlamayı unutmamalısınız.
  • Mobilya ve renk trendlerini takip ederek, tasarımlar konusunda fikir edinebilirsiniz.

Yeni bir ev kurmak keyifli olduğu kadar zahmetli ve zor bir iştir. Ortak bir yaşam alanı oluşturmak çiftleri pek çok etapta zorlayabilir. İstek ve ihtiyaçlar birlikte belirleyerek, zevklerinizi, beğenilerinizi ön planda tutarak evinizi doğru dekore edebilirsiniz. Salonunuz için eşya seçerken, odanın büyüklüğünü göz önüne almalısınız. Mobilyalarınızı takım halinde almak bazı durumlarda çok da doğru sonuçlar doğurmayabilir; her halükarda seçimlerinizi odanın bütünü ile uyum sağlayacak şekilde yapmanız önemlidir. Bu, mekanınızı daha güzel, stil sahibi ve ahenkli kılacaktır. Mobilya seçimini yaparken, işlevsellik ve ergonomiyi ön planda tutmalısınız. Perde ve mobilyalarda renk seçimini, odanızın ne kadar ve ne şekilde ışık aldığına göre belirlemelisiniz. Örneğin odanız az ışık alıyorsa açık renklerde, aydınlık ise koyu ve canlı renklerde tercihler yapabilirsiniz. Özellikle az ışık alan odalarda, duvar ve zemin rengi olarak açık renkleri kullanmalısınız. Bununla beraber perde ve koltuk gibi uzun süre kullanılacak eşyaların renk seçiminde, uzun süre bakmaktan gözünüzü yorma ihtimalini göz önünde bulundurarak, daha natürel ve zamansız renklere yönelebilirsiniz. Mekana renk katmak için küçük bir öneri olarak puflarda ve yastıklarda farklı renklerde çiçek desenleri veya bu senenin de trendleri arasında olan geometrik desenleri kullanabilirsiniz.

 

Eğer salonunuzun küçüklüğünden şikayetçiyseniz, duvarlarda dekoratif amaçlı ayna kullanımı (özellikle bu sene baklava desenli aynalar çok moda) odanızın geniş görünmesine yardımcı olur. Yatay, uzun ve alçak mobilyalar yine odanızın olduğundan daha büyük görünmesinde etkilidir. Perde, oturma grubu, sandalye ve diğer mobilya ve aksesuarlarınızda kumaş tercihlerinizi, kolay temizlenebilecek olanlardan yana kullanmalısınız. Özellikle leke tutmayan kumaşlar bu konuda iyi bir seçenektir. Aydınlatma elemanlarını seçerken dikkat edebileceğiniz birkaç ipucu ile yine dekorasyonunuzun estetik ve fonksiyonel ihtiyaçlarını karşılamanız mümkün. Doğru aydınlatmalar, duvar tablolarınızın ve diğer aksesuarlarınızın ortaya çıkmasına yardımcı olduğu gibi, bulunduğunuz mekanda sıkılmaksızın uzun zaman geçirebilmenize de destek olur. Odanız az ışık alıyorsa, tavan ile birlikte duvarlarınızdan da aplik aydınlatmalar kullanarak faydalanabilirsiniz. Son olarak antre bölümünde, evin kapıdan girildiğinde görülen ilk alanı olduğundan, mekanda ferahlık kazandıracak açık renkler tercih edilmeli. Aynalar ve açık renklerde bölmeli portmantolar ile geniş görünen bir alan elde edebilirsiniz.

Vivense

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ