Taç perdenin 2016 mutfak perde modelleri

Taç perdenin 2016 mutfak perde modelleri


Sponsorlu Bağlantılar

Taç perde 2015 te olduğu gibi 2016 yılında da bizlere en son trend seçeneklerini sunmakta. Türkiye’nin önemli perde markalarından olan  Taç perdenin 2016 mutfak perde modellerini inceleyelim.

Mutfak bir kadının en keyifli vakit geçirdiği kendine ait hissettiği mekanlardan biridir. Burada hem rahatlığı hem de kendi zevkini konuşturmak ister. Bunun için Taç perde sizlere sınırsız seçenek ile yardımcı olmakta. Mutfak dekorasyonunun en önemli unsuru sayılabilecek perdeleri seçerken mekanın fiziksel koşullarına kendi dokunuşlarınızı yapmak isteyebilirsiniz. Birkaç öneri ile fikir edinmenize yardımcı olalım.

Fiziki koşullar dediğimizde mutfağın genişliği, tavan yüksekliği, duvar renkleri, halının renkleri, dolap rengi veya desenleri, tezgahın şekli rengi varsa deseni gibi faktörler söz konusu olmakta. Örneğin yer sıkıntınız yoksa salon perdesi seçeneklerinde olduğu gibi büyük ancak yere kadar uzanmayan, kısa, hacimsiz fon perdeler kullanabilirsiniz. Ferahlıktan vazgeçmemek için bu seçenekte açık renkler ve küçük desenler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Tabi bu seçenek çok fazla gün ışığı alabilen mutfaklar için geçerlidir. Eğer mutfağınızda yer sıkıntısı çekiyor ancak yine de zevkli bir tercih yapmak istiyorsanız Taç perde kataloglarındaki store yada zebra store perdelere göz atabilir, aklınızda spesifik bir model varsa yine Taç perde de diktirebilirsiniz. Kumaş seçiminde ise ilk önceliğiniz temizlenebilir olmasıdır. Mutfak perdesi kolay temizlenebilir bir kumaştan ve pratik çıkarıp takılmaya uygun olmalıdır. Bunun için jaluzileri ve sentetik suya dayanıklı çok yumuşak olmayan store perdeleri tavsiye ediyoruz. Özellikle jaluziler hem çıkarımı pratik hem de temizliği sadece su altında ovalayarak yapılabilen perde türleridir dolayısıyla Taç mutfak perde modelleri 2016‘nın yine baş tacıdır. Fiyat performansı olarak diğer çeşitlerden bir kategori üstte yer alsa da verdiği rahatlık, temizlik kolaylığı aynı zamanda da şık olmasıyla sebebini bizlere gösteriyor. Eğer çocuk sahibiyseniz mutfak perdelerindeki genel seçim yalnızca güneşi kesebilen tek parça jaluziler oluyor. Hem temizlik açısından kumaşların üzerinde ve içlerinde barındırabildikleri mikro organizmalara olanak tanımaması hem de temizliğini sağlarken ( sadece suyun altında 5 dk içinde tamamlanmış olur genelde ) vakit kazandırdığı ve yerlerdeki toz kir gibi gözle görülemeyen zerreleri havalandırmaya imkan vermediğinden jaluziler mutfakların yıldızı oluyor.

Taç perde 2016 yılı mutfak perde modellerinde önceki yıllardan farklı olarak jaluzilerin öne çıkarıldığını, çeşitli kumaş, renk, baskı desenleri ile seçeneklerin çok arttığını ve tabikî seçim yapabilmenin de bu oranda zorlaştığını söyleyebiliriz.

Mobilyaya Bakış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ