Sedat abayoğlu mobilya tasarımları

Sedat abayoğlu mobilya tasarımları


Sponsorlu Bağlantılar

her sanatkar farklı bir tasarım kabiliyetine sahiptir. Öyle isimler vardır ki daha önce hiç görmemiş olsanız bile, mobilyasındaki kıvrımların tonundan kime ait olduğunu anlarsanız. Çünkü bu tarz ancak tek bir elden çıkmış olabilir. Bu ise tasarımda tam bir özgünlüğü gerektirir.

İşte Sedat Abayoğlu bu isimlerden biri.Mütevazi ancak dünyaca tanınmış bir mobilya tasarım dehası. Benzersiz olması,hayal dünyasını, trendlerin yapay orjinalitesinden ve sıradanlığı çalıştırılabilecek tüm imgelerden uzak tutunmasından geliyor. Bunu ancak A’dan Z’ye kendi tarzını oluşturabilecek gerçek bir sanatkar başarabilir.

Devlet başkanları ve siyasi liderleri özel konuklarından, iş adamlarının ultra lüks yatlarına kadar dünyanın dört bir yanına çok özel mekanları, tasarım harikası dekorasyonlarını süsleyen Abayoğlu’nun tescili alınmış yaklaşık 250 eseri vardır.

2008’deki Cannes yat fuarında en iyi yat dekorasyonu ödülünün kazanan Abayoğlu aynı ödülü bi sene sonra farklı segmentteki bir yat iç döşeme çalışmasıyla layık görüldü.

Benim eserlerim bakirdir, yani el değmemiş diyen Abayoğlu çok konuşmaktansa mobilyaları ile çok şey anlatmayı tercih ediyor.

1972’de iç mimarlık eğitimini tamamlamasının ardından hiç durmaksızın hayatını kafasındakileri şekillere dökmeye amaçlayan Abayoğlu, önündeki yeni projelerle yine farklı denizlere açmaya hazırlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ