Oturma odası perde seçimi 2017

Oturma odası perde seçimi 2017


Sponsorlu Bağlantılar

Oturma Odası Perdesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Oturma odaları, evlerin sıklıkla kullanıldığı, aile üyelerinin sürekli olarak vakit geçirdiği alanlardan birisidir. Aynı şekilde eve gelen misafirlerin çoğu da oturma odalarında ağırlanır. Bu yüzden birçok kişi oturma odalarının dekorasyonunu özenli bir şekilde yapmaya çalışır. Oturma odası dekorasyonu söz konusu olduğunda ilk olarak akla gelen şeylerden birisi oturma odasının perdesidir. Oturma odasının perdesinin belirli kriterlere göre seçilmesi başarılı bir dekorasyonda ilk olarak dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Peki, oturma odası perde seçimi nasıl olmalıdır?

 

Oturma Odası Perdesi Renginin Önemi

 

Oturma odalarında kullanılan perdenin taşıması gereken birçok özellik bulunuyor. Bu özellikler arasında en önemli konulardan birisi perdenin rengidir. Çünkü kullanılacak olan perdenin odadaki diğer eşyalarla, duvar ve zemin rengi ile uyumlu olması gerekiyor. Bu durum hem odanın görsel olarak çok iyi görünmesini, hem de odanın daha ferah olmasını sağlar. Bu yüzden perde rengi seçimine gereken özeni göstermek gerekiyor. Perde renginde açık renklerin kullanılması da odanın daha aydınlık olmasını sağlar. Bu yüzden genel olarak açık renkleri tercih etmekte fayda bulunuyor. 2017 oturma odası perde modelleri ünlü markaların mağazalarında yerini almaya başladı.

 

Kullanılacak Olan Perdenin Türü

 

Oturma odası perde modelleri ile ilgili olarak kullanılabilecek farklı perde çeşitleri bulunuyor. Klasik olarak kullanılan tül perdelerin yerine, son zamanlarda yaygın olarak kullanılan store ve zebra türündeki perdeler de oturma odaları için güzel bir seçenek oluşturabiliyor. Bu aşamada bireylerin istek ve beğenilerine göre istenildiği gibi perde seçimi yapılabilir.

Mobilyaya Bakış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ