Mutfak dolabı nasıl boyanır?

Mutfak dolabı nasıl boyanır?


Sponsorlu Bağlantılar

 

Mutfak dolabının boyanması son zamanlarda sıkça uygulanmaya başlanan bir yöntem olmuş durumdadır. Eski mutfak dolaplarının yenilenmesi için kullanılan bu yöntem ile çok şık mutfak dekorasyonları oluşturulabilmektedir.

 

Mutfak Dolabı Boyamak için Hangi Boya Gerekli

 

Mutfak dolabı boyamak için boya çeşidine dikkat etmelisiniz. Mutfak dolaplarının yapısına göre boya tercihi yapabilirsiniz. Ağaç mutfak dolapları için su bazlı ahşap boyamak için üretilen boyaları tercih etmelisiniz. Tüm nalburlarda ve yapı marketlerde bu boyaları bulabilirsiniz. Su bazlı boyalar fırça ile sürülmektedir. Eğer bu boyalar haricinde sprey boya kullanmak isterseniz. Tüm duvarları ve diğer bölümleri gazete ile kaplamanız gerektir. Sprey boya kullamak için imkanınız varsa dolap kapaklarını dışarı çıkarabilir ve dışarıda boyayabilirsiniz.

 

Mutfak Dolabı Nasıl Boyanır?

 

Mutfak dolabı boyamak için öncelikle dolapları iyice zımparalamanız gerekmektedir. Zımpara sonrasında boya daha iyi tutar. Zımpara yapmadan da boyayabilirsiniz ama akmalar meydana gelebilir buna dikkat ederek boyama yapmalısınız. Eski mutfak dolaplarınızı boyamak için rulo fırça kullanabilirsiniz. Eğer çok çıtalı ve çeşitli oymalara sahip dolaplarınız varsa, ince fırça kullanmanız gerekecektir. Rolu boya fırçaları genellikle düz yüzeylerde kullanılır. Düz olmayan yüzeylerde ise ince fırçalar ile boyama yapmanız gerekecektir.

 

Boyama Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

 

Mutfak dolaplarınızı boyarken çok sulu bir şekilde boyamayın. Eğer sulu boyarsanız akmalar olur ve hoş olmayan görüntüler çıkarır. Mümkünse kapakları çıkarıp boyayın.

Mobilyaya Bakış

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ