Minimalist dekorasyon fikirleri

Minimalist dekorasyon fikirleri


Sponsorlu Bağlantılar

Minimalist Dekorasyon Tarzının Püf Noktaları Nasıl Olmalıdır?

 

Kişiler, evlerinde yaşam alanlarının en yoğun olduğu bölgelerde özellikle ağır perdeler, gösterişli mobilyalar, klasik avizelerin yerine sade tasarımlı mobilyalar, modern aydınlatma sistemleri, çok miktarda boş alan ve gereği olmayan eşyalardan arındırılmış yeterli bir alan olmasını istemektedirler. Bu istekte bulunan kişiler için modern dekorasyon tarzı uygun olmaktadır.

 

Modern dekorasyon tarzının bir çeşidi olan minimalist dekorasyon tarzı özellikle bulunduğu mekânlarda gözü rahatsız edecek hiçbir aksesuar istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu nedenle birçok kişi ismini yeni duyduğu minimalist dekorun ne olduğunu öğrenmek istemektedir. Peki, minimalist dekorasyon nedir?

 

Minimalist Dekorasyon Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

 

Minimalist dekorasyon, modern dekorasyon tarzının bir stilidir. Bu stil tarzı içeresinde birçok minimalist dekorasyon fikirleri ortaya konmaktadır. Minimalist dekorasyonlarda hâkim olan renk tek bir renk olarak ele alınmaktadır. Tek rengin haricinde ikinci bir renk sadece aksesuar için kişilerin tercihleri nedeni ile olmaktadır. Birbirinden farklı iki renkte birbirine ton olarak yakın olan renklerin kullanılmasına özen gösterilmektedir. Birbirine zıt olan iki renk kesinlikle kullanılmamaktadır.

 

Kişiler, evlerinde minimalist dekorasyon tarzı bir dekor ortaya koymak isterlerse kullanacakları aksesuarları sağa sola doğru serpiştirmemeleri gerekmektedir. Tüm aksesuarların bir arada olmasına özen gösterilmelidir. Birçok dekorasyon uzmanı minimalist dekorasyon önerileri ile müşterilerine yardımcı olmaktadır. Bu dekorasyon tarzı çok fazla alana sahip olan evlere farklı bir hava katmaktadır.

Mobilyaya Bakış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ