Country mobilya nedir?

Country mobilya nedir?


Sponsorlu Bağlantılar

Bugünlerde mobilya alacakların sürekli duyduğu şey country mobilya. Peki ya bu country mobilya nasıl bir tarz diye sizde her yeni duyan gibi merak ediyorsunuz. Öncelikle tanımlayarak başlayacak olursak country, modernin tam zıttıdır denilebilir. Daha çok kırsal ve eskiye ait yaşanmışlıklarla doludur. Yani bir eve taşınanlar ya da evlenecek kişilerin özellikle merak ettiği country tarzı modern tarza göre daha sıcak ve daha samimidir. Geçmişi günümüze bağlayacak niteliktedir. Genellikle doğal ve huzur veren pastel tonları tercih edilmektedir. Cila da genellikle doğallığı bozmayan ceviz tercih edilebilir. Ceviz renginin yanında country yemek odası modelleri ve country yatak odası modellerinde lake renk birlikte kullanılır. Alt kısımlarda lake renkler tercih edilirken country mobilyanın üst kısımlarında ceviz renk tonları kullanılır.

Rahatına düşkün olanların özellikle tercih ettiği bu tarz belli bir uyumla beraber şıklığa da farklı bir boyut kazandırmıştır. Amerikan country de büyük ve kaba sayılabilecek mobilyalar kullanıldığı için bizim kültürümüzde pek yeri yoktur. Fransız modeli daha yakın ve daha zariftir. Ahşap işlemeli masa ve koltuk ayaklarının yanında danteller de kullanılabilir tercihe göre. Eskitmelerden de yararlanılabilir. Eğer perdeler ya da duvar kağıtları desenleriyle halı düz olmalıdır ya da tam tersi de olabilir. Mobilyalar geniş, rahat,ayakları oymalı ve ahşap olabilir. Aynı şekilde büyük yastıkları çiçek desenli ve genellikle pastel tonlarda olmalıdır.

 

2015 mobilya modellerinde olduğu gibi, 2016 mobilya modasında en fazla tercih edilen mobilya tarzı country olmuştur. Doğallığı tercih edenler tarafından genelde country mobilya dekorasyonu yapılmaktadır. İlk olarak Akdeniz ve Ege bölgesinde tercih edilen tarz genelde Ankara Siteler mobilyacılar bölgesinde üretim yapmakta. Country tasarımlarından oluşan resim galerisi oluşturduk, umarım eviniz için aradığını tasarımı bulursunuz.

Mobilyaya Bakış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ