Çocuk Odası Dekorasyon Örnekleri

Çocuk Odası Dekorasyon Örnekleri


Sponsorlu Bağlantılar

Çocuklar gerçek anlamda ebeveylerin başlarının tatlı belası. Sizi ne kadar yorsalar da onlara bakarken içiniz erir, bir sarılması verdiği bütün zahmetleri unutturur. Her geçen gün istekleri değişen çocuğunuzun sizden yeni isteği vitrinde gördüğü harika bir arabalı yatak da prenses odası gibi tüller içinde bir çocuk odası olabilir.

 

Çok beğenerek aldığınız bebek odası takımınızı kaldırmak ve elinden tutup çocuğunuzla bir mobilya mağazasının yolunu tutmak kaçınılmaz olmuştur. Çocuk odası seçerken kaçınılmaz olarak en büyük etken çocuğunuzun zevkidir. Yani siz hangisi daha ekonomik ya da kullanışlıdır diye düşünürken çocuğunuz çoktan bir çocuk odası seçmiş ve hoplaya zıplaya ‘bunu isiyorum,bunu istiyorum’ diye geziniyor olabilir. Bu noktada küçük bir tavsiyemiz var; önceden hem bütçenize uygun hem kullanışlı hem de çocuğunuzun seveceğini düşündüğünüz modelleri belirleyerek çocuğunuzdan bunlardan birini seçmesini isteyebilirsiniz. Böylece hem onu kırmamış hem de siz zor durumda kalmamış olursunuz. Bugün sizlere çocuk odası dekorasyon fikirleri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

 

Çocuk odası dekore ederken nelere dikkat etmeniz gerekir?

 

Gelelim çocuk odası seçerken dikkat etmeniz gerekenlere. Çocuğunuz büyüyor ve istekleri, ihtiyaçları gidecek artacak, bu yüzden seçeceğiniz çocuk odasının depolama alanının fazla olmasına dikkat edebilirsiniz. Ancak çocuğunuz çok sosyalse ve arkadaşları sık sık gelip gidiyorsa onları yatırmak için depolama alanınızdan biraz feragat ederek baza yerine son yıllarda giderek daha çok tercih edilmeye başlanan yavrulu yatakları tercih edebilirsiniz. Bu modellerde normalde baza olan kısımda başka bir yatak bulunur ve yanda bulunan koldan çekerek bu yatağı çocuğunuzun yatağınızın hizasına getirirsiniz. Böylece yatak iki çocuğun yatabileceği bir hale gelir. Bunun yanınında seçtiğiniz mobilyaların bolca çekmeceli ve gözlü olması çocuğunuzun derli toplu olmasını kolaylaştırır. Son olarak seçtiğiniz çocuk odasının çocuğunuz için güvenli olduğundan emin olun, iyi tasarlanmamış modeller ya da sağlam olmayan mobilyalar afacan çocuğunuzun başına bir iş getirebilir.

Çocuklarımızın hayal dünyası oldukça geniştir, alışılagelmişin dışında farklı ve ilginç çocuk odası modelleri ilgilerini çekerler. Çocuk odası mobilyalarında oldukça farklı tasarımlar bulunuyor. Kaydırak yataklı ranza modelleri, arabalı modeller gibi bir çok farklı alternatif mevcut. Çocuk odası dekorasyon modelerinden oluşan bir galeri hazırladık, üzerine tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Mobilyaya Bakış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ