2016 yatak odası perde modelleri ve fiyatları

2016 yatak odası perde modelleri ve fiyatları


Sponsorlu Bağlantılar

Yatak odaları kadınların ev dekorasyonunda en önem verdiği bölümlerden biridir. Kadınlar yatak odalarını kendi hayal dünyalarına açılan kapılar olarak görür ve genellikle dekorasyonda bu bölüme çok önem verirler. Her yıl değişen modaya göz atacak olursak 2016 yılının yatak odası perde modellerinde en son trendleri görebiliriz.

2015 yılından farklı olarak bu yıl kişiye özel tasarımlar, ihtişamlı konseptler, belirgin renkler ön planda. Özellikle yatak odası perde modellerinde ışık geçirmezlik tercih sebeplerinden. Gün ışığında bile gece karanlığında gibi uyuyabilme imkanı sunan perdeler gece çalışan veya gündüz uykusuna düşkün insanlar tarafından sevilmektedir.

Standart tül perdelerin altında kullanılan güneşlik kumaşlarında nano teknolojiyle buluşan firmalar gün ışığını yüzde 90 oranında kesebilen kumaşlarını birçok sektörde kullanılabilir hale getirdiler. Yani yatak odasında bu tür perdeler kullanmak isteyen okurlarımızın şıklıktan vazgeçmelerine gerek kalmadı. Yatak odası perde modellerinde 2016 yılında hem işlevsel hem şık tasarımlara ulaşmak mümkün.

İkinci bir seçenek olarak ise güneş geçirmeyen fon perdeleri. Bu çeşit perdelerde ise kalın kumaşlar kullanılmakta. Kumaşın orta bölümüne siyah renkte yumuşak bir madde koyulmakta ve perdenin arkası ve önü yine kullanıcının isteğine göre şekillendirilmekte. Gün ışığını hiçbir şekilde geçirmeyen bu perdeler ışık almak istenen saatlerde yanlara çekilerek şık fon perdeler olabildiklerinden yatak odaları için en gözde alternatiflerden biri haline gelmektedir.

İşlevsel olmasının dışında 2016 yatak odası perde modelleri için renk de önemli bir faktör oluşturuyor. Perde renklerinin yatak örtüsü dolap ayna çerçevesi halı duvar renkleri ve desenleriyle uyumlu olması gerekir. Bunun için de yatak odasındaki tüm eşyaları bir takımın ayrı ayrı parçaları olarak görüp hem bütünsel hem de parça uyumuna dikkat ederek dekore etmek gerekmektedir. 2016 yatak odalarında genel hatlarıyla uykuya zemin hazırlayan pastel renkler, koyu yada kırmızı, mor gibi sıra dışı renkli fon perdeler, duvar ve tavanlara yakın kısımlarda büyük, yere yakın kısımlarda ise küçük desenler kullanıcıya sunulmaktadır.

2016 yılında özellikle yeni evlenecek çiftleri hedef alan bu şık tasarımlı yatak odası perde modelleri yeni hayal dünyaları için sizleri beklemekte. Birçok firma artık kişiye özel perde dizayn imkanı sunmakta ve kendi hayal dünyanızı, huzurlu sığınağınızı oluşturmanız için fırsat tanımaktadır. 2016 yılında bu hizmete de uygun ücretler karşılığında ulaşılabilmektedir.

 

Yatak odası perde markaları arasında öne çıkan markalar brillant yatak odası perde modelleri ve taç yatak odası perde modelleridir. Bu iki markanın perde modelleri en fazla talep edilen markadır.

Mobilyaya Bakış

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ